FILIATRA-NET PORTAL
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ FILIATRA-NET

Πήγαινε κάτω

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ FILIATRA-NET Empty ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ FILIATRA-NET

Δημοσίευση  nekfil Τρι 29 Ιουλ 2008, 15:53

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΤΣΑΡΟΣ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ FILIATRA-NET Katsar10
Αποκλειστικά στο Filiatra-Net, μίλησε ο Γιώργος Κατσαρός για τις μεγάλες του αγάπες την θάλασσα και την πατρίδα του την Κέρκυρα.
Μία βραδιά αξέχαστη έζησαν χθες το βράδυ όσοι βρέθηκαν στο πάρκο της Βλαχέρενας στα Φιλιατρά, ακούγοντας την υπέροχη φωνή της Σοφίας Βόσσου και τις ξεχωριστές νότες από το σαξόφωνο του Γιώργο Κατσαρού.

Συνθέτης με 1500 και πλέον τραγούδια σε δίσκους, που έγιναν επιτυχίες τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό. Συνέθεσε επίσης μουσική για 90 θεατρικά και 108 κινηματογραφικά έργα. Ως σολίστας του σαξοφώνου στη δισκογραφία καθιερώνεται το 1974. Από τότε έχει ηχογραφήσει 24 δίσκους σόλο σαξόφωνο, ενώ πριν 10 χρόνια συμπεριλήφθηκε σε δίσκο με τους 10 μεγαλύτερους σαξοφωνίστες στον κόσμο.

Μιλώντας αποκλειστικά στο Filiatra-Net μας αποκάλυψε τις τρεις μεγάλες του αγάπες. Το σαξόφωνο, την Κέρκυρα και την θάλασσα.
Όλοι γνωρίζουμε για την μεγάλη του αγάπη το σαξόφωνο.

Ο Γ.Κατσαρός με την απλότητα που τον διακρίνει μεταξύ άλλων είπε:
"Λατρέυω την θάλασσα, την ηρεμία και την γαλήνη που προσφέρει. Δεν μπορώ μακριά από αυτήν. Πίνοντας σήμερα το πρωϊ μαζί μας τον καφέ του και με την απέραντη θέα στη θάλασσα από το ξενοδοχείο ΛΙΜΕΝΑΡΙ όπου και φιλοξενήθηκε, είπε για τις μεγάλες καταστροφές στην Ζαχάρω και το Καγιάφα, καθώς έχει ξαναπεράσει παλαιότερα από εδώ και δεν πίστευε στην τραγική εικόνα που έβλεπε.

Η Κέρκυρα είναι η άλλη του αγάπη, καθώς εκεί ξεκίνησε τα πρώτα του βήματα στην Φιλαρμονική του νησιού.

Ενθουσιάστηκε πολύ από τα Φιλιατρά, κυρίως για την ηρεμία και την άμεση επαφή που προσφέρει με την φύση και την θάλασσα.

Ακόμη μας είπε:
"Μου αρέσει πολύ όταν συμμετέχει ο κόσμος και τραγουδάει τα τραγούδια μου και αυτό σήμερα ήταν πολύ έντονο στα Φιλιατρά. Προσαρμόζω και αυτοσχεδιάζω στις συναυλίες μου ανάλογα με τον κόσμο που έχω απέναντί μου. Σήμερα δύσκολα βρίσκεις τραγούδια και μουσικές που να αγκίζουν τον κόσμο πραγματικά."

Δυστυχώς στις εννέα έφτασε η ώρα να αποχωρήσει, καθώς είχε άλλη μία επαγγελματική υποχρέωση στην Αθήνα και στην συνέχεια θα ταξίδευε για την αγαπημένη του Κέρκυρα όπου αυτές τις ημέρες περνάει τις διακοπές του με την σύντροφό του.
nekfil
nekfil
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 322
Ηλικία : 52
Location : ΦΙΛΙΑΤΡΑ
Registration date : 07/01/2008

http://www.filiatra-net.tk

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης