FILIATRA-NET PORTAL
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Η ΠΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.....

Πήγαινε κάτω

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Η ΠΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ..... Empty ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Η ΠΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.....

Δημοσίευση  nekfil Δευ 30 Ιουν 2008, 10:08

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Η ΠΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.....ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
Πιθανόν κάποιοι να την έχουν ξαναδεί.

Η πραγματικότητα είναι πολύ σκληρή, δυσκολεύτηκα πολύ πριν αποφασίσω να την δημοσιεύσω, αλλά θεωρώ ότι όλοι μας πρέπει να βλέπουμε την σκληρή πραγματικότητα και να μην την ξεχνάμε καθημερινά όσο σκληρή και αν είναι.

Για να βλέπουμε όλοι πόσο τυχεροί είμαστε.....
................ και ότι τα περισσότερα προβλήματα που συναντάμε καθημερινά δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτά.........

--------------------------------------------------------------------------------------------------


Το παιδάκι πηγαίνει προς τον σταθμό εφοδιασμού που βρίσκεται περίπου ένα χιλιόμετρο από εκεί.

Ο φωτογράφος που τράβηξε τη φωτογραφία, κερδίζει το βραβείο Πούλιτσερ και έξι μήνες αργότερα αυτοκτονεί, από κατάθλιψη!!.


Tα ακόλουθα βρέθηκαν στο ημερολόγιό του :
Θεέ μου, υπόσχομαι ότι ποτέ δεν θα σπαταλήσω το φαγητό μου όσο δυσάρεστη γεύση και να έχει και όσο χορτάτος και εάν είμαι. Προσεύχομαι να προστατεύσεις αυτό το μικρό αγόρι να το οδηγήσεις και να το απαλλάξεις από την δυστυχία του. Προσεύχομαι όλοι μας να είμαστε περισσότερο ευαίσθητοι προς τον κόσμο γύρω μας και να μην τυφλωνόμαστε από την δική μας εγωιστική φύση και συμφέροντα.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Η ΠΙΟ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ..... Child10

Ελπίζω αυτή η φωτογραφία να λειτουργεί πάντοτε σαν υπενθύμιση σε όλους μας για το πόσο τυχεροί είμαστε και ότι ποτέ δεν πρέπει να θεωρούμε την τύχη αυτή δεδομένη.

nekfil
nekfil
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 322
Ηλικία : 52
Location : ΦΙΛΙΑΤΡΑ
Registration date : 07/01/2008

http://www.filiatra-net.tk

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης